Elektrostimulátor DAGA

1 379 Kč 1 139,67 Kč bez DPH
Vyprodáno
Svalový elektrostimulátor DAGA ET-250

Detailní informace

Detailní popis produktu

Digitální elektrostimulátor DAGA ET-250 patří do technologické řady společnosti Daga, která je určená především pro zlepšení zdraví. Ať už jste sportovec nebo člověk trpící následky sedavého zaměstnání nebo se potýkáte s důsledky zranění, elektrostimulátor se pro vás může stát skvělým pomocníkem.
V klidu domova vám pomůže ulevit od stresu a bolesti, s regenerací po zranění anebo se zvýšením vaší fyzické kondice. Spojuje v sobě jednoduchost ovládání s terapeutickým účinkem. Vybrat si můžete z 5 programů a ze 3 typů masáže.
Volit můžete intenzitu masáže i frekvenci čtyř elektrod. Díky časovači budete mít kontrolu i nad délkou trvání zvoleného programu.
Klíčové vlastnosti

Ideální pro domácí využití a k rychlému dosažení výsledků
Snadno použitelný díky jednoduchému ovládání
Umožňuje jednoduchou volbu programu a oblasti použití
5 volitelných přednastavených programů
Možnost kontroly intenzity a frekvence elektrod
K dispozici jsou 4 přilnavé elektrody
2 dostupné kanály pro rozdělení účinku
3 typy masáží - tradiční masáž, klepání a tlaková masáž shiatsu
Možnost stimulace svalové tkáně (EMS)
Možnost stimulace nervových drah (TENS)
Funkce časovače pro kontrolu délky zvoleného programu

Elektrostimulace jako moderní terapie
Elektrostimulace představuje moderní terapeutickou metodu, kterou je možné působit jak na svaly a nervy, tak i na hladké svalstvo (běžně např. v kardiologii). Pomáhá s prokrvením tkání, s uvolněním napětí ve svalech, se zlepšením funkčnosti a síly svalů, ale také od akutní i chronické bolesti.
K léčení pacientů využívá speciální přístroje, tzv. elektrostimulátory. Ty generují nízkofrekvenční elektronické impulzy, které jsou přes elektrody vedeny na kůži pacienta. Rozlišujeme dvě metody elektrostimulace - přímou a nepřímou. Každá je využívána k jiným terapeutickým a léčebným účelům.
EMS - Elektrická svalová stimulace
Přímá elektrostimulace EMS (Electrical Muscle Stimulation) spočívá v tom, že elektrickými impulzy je stimulován přímo sval, některý zástupce příčně pruhovaných svalových tkání. Impulz pro svalovou kontrakci v tomto případě nevychází z mozku, ale z elektrostimulátoru.
Jedná se vlastně o umělou stimulaci svalu elektrickými impulzy. Sval však reaguje na podnět úplně stejně. Nerozlišuje totiž, jestli impulz přichází z mozku nebo z vnějšího prostředí. Bez jakýchkoliv rozdílů při výkonu své práce také spotřebovává odpovídající množství energie.
Metoda EMS našla široké využití ve zdravotnictví, například v rámci rehabilitací po úrazech pohybového aparátu. Elektrostimulace svalů se však běžně využívá také k formování postavy, ke zvyšování fyzické kondice nebo naopak k regeneraci svalové tkáně po velké fyzické námaze.
TENS - Transkutánní elektrická nervová stimulace
Nepřímá elektrostimulace TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) stimuluje motorické nervové buňky. Využívá skutečnosti, že při nervovém dráždění se uvolňují endorfiny, které utišují bolest a uvolňují ztuhnutí tkání.
Díky dráždění nervových tkání elektrickými impulzy, zpravidla v okolí bolestivého místa, tak dochází ke zvýšené tvorbě přirozených látek, které tělo samo produkuje proti bolesti. Tato metoda elektrostimulace tak pomáhá zmírnit nebo zcela potlačit vnímání bolesti.
Pacientům pomáhá nejen při akutních bolestech po úrazech, ale i při chronických bolestech páteře, kloubů, šlach, hlavy apod. Metoda nepřímé elektrostimulace je šetrná, klinicky ověřená a může pomoci účinně omezit množství léků užívaných pacientem.
Rozměry (v × š × h):
36 × 23,9 × 18,3 cm
Upozornění pro spotřebitele:
Elektrostimulátor je napájen 4 bateriemi typu AAA (nejsou součástí dodávky).

Doplňkové parametry

Kategorie: Zdravotní pomůcky
Záruka: 24
Značka: DAGA

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MH Avatar autora | 2.7.2019
Zatím vše v pořádku
5
LK Avatar autora | 22.3.2019
výrobek bez českého návodu ale po urgenci zaslán zatím spokojenost